ASTAŞ HOLDİNG
Müzik  İnsan Kaynakları  |  İletişim   EN
Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Şevket Aşcı Turizm Fakültesi

Astaş Holding’in Yönetim Kurulu Aşcı Ailesi tarafından babaları rahmetli Şevket Aşcı adına yaptırdıkları Samsun Bafra ilçesinde 2012’de temeli atılan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne bağışlanan Şevket Aşcı Turizm Fakültesi, 27 Eylül 2014’te açıldı.

O.M.Ü Şevket Aşcı Turizm Fakültesi, 1.100 dönüm arsa üzerine 10.000 metrekarelik kapalı alanı ve aşamalı olarak 5.000 öğrenciye kadar eğitim verebilecek alt yapısıyla Samsun’un ilk turizm fakültesi, ve Bafra’nın ilk fakültesi olma özelliklerine sahiptir.

Astaş Holding’in toplamda 10.000.000 TL’yi aşan yatırımla hayata geçirdiği fakülte, gelecekte temelleri atılması planlanan Bafra Kızılırmak Üniversitesi için de ilk adım niteliği taşıyor. Kızılırmak Nehri’nin yanında konumlanan, üç katlı fakülte binasında; her biri 60 öğrenci kapasiteli toplam 20 sınıf, her biri 120 öğrenci kapasiteli 4 amfi-sınıf, 250 kişilik konferans salonu, toplam 500 metrekarelik 3 ayrı endüstriyel mutfak, yaklaşık 200 metrekarelik sergi salonu, 2 bilgisayar laboratuvarı, 1 rekreasyon salonu, 32 adet öğretim görevlisi ve 1 adet rektör odası yer alıyor.

Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nden Türkiye’nin turizm sektöründe aktif rol alan ve hatta dünya çapında Türkiye’yi turizm alanında temsil edecek yöneticiler ve elçiler yetiştirilecektir.

Çetinkaya Mahallesi Köprübaşı Mevkii, 55400, Bafra / Samsun - Türkiye
turizmfakultesi@omu.edu.tr - turizm.omu.edu.tr