ASTAŞ HOLDİNG
Müzik  İnsan Kaynakları  |  İletişim   EN
Tarihçe

1980
Astaş, uluslararası alanda ticaret yapmak üzere Vedat Aşcı tarafından Almanya’da kuruldu.

1983
Astaş, Türk ekonomisinin hızla büyüyen ve en güçlü sektörlerinden biri olan tekstil ve hazır giyim sektörüne katkı sağlamak üzere, İstanbul’da faaliyetine başladı ve daha sonra İzmir, Denizli, Bursa, Mersin, Samsun, Adana ve Ankara’daki şubeleri ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki hizmet noktası ile ağını genişletti. Astaş, dünyanın en çok tercih edilen, tekstil makineleri üreten şirketlerinden Juki, Assyst, Topcut Bullmer, ve Veit gibi birçok markayı Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde temsil etmeye başladı. Geniş kadrosu ile hizmet vermek üzere İstanbul’da Güneşli ve Çatalca, İzmir, Ankara, Denizli ve Mersin’de iş merkezlerinin inşaatlarını tamamlayarak faaliyete geçirdi.

2005-2007
Astaş, İstanbul’da Kempinski Residences Astoria arsasını satın alarak, Kempinski Residences markası ile dünya standartlarında rezidans ve aynı komplekste iş ve alışveriş merkezi projesini 2007’de tamamlayarak hayata geçirdi.

2006-2008
Astaş, 2006’da Bellevue Residences Managed by Kempinski projesini geliştirmek üzere İstanbul Levent’teki arsasını satın alıp, projenin inşaatını tamamlayarak 2008’de hizmete açtı.

2010-2014
Astaş, 2007 yılında İstanbul’da Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini gerçekleştirmek üzere Maçka arsasını satın aldı. Projenin inşaatına Nisan 2010 yılında başlandı ve proje Aralık 2012 yılında tamamlanarak hizmete açıldı.

2010 yılında Astaş Holding, Türkiye’nin en ayrıcalıklı tatil destinasyonu Bodrum Türkbükü Cennet Koyu’nda bulunan proje arazisini geliştirmek üzere satın aldı. Mandarin Oriental Hotel Group tarafından Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum markası ile işletilen projede lüks resort otel, tatil villaları ve tatil evleri yer alıyor. Eylül 2011 de inşaatına başlanan proje, 7 Temmuz 2014’de açıldı.

Kuruçeşme Arena arazisini bünyesine katarak, tüm dünyada efsanevi servisiyle tanınan Mandarin Oriental Hotel Group’un işletmesi ve markası ile hizmete girecek, Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’u 2019 yılında hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı.